The world of Magic!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
The world of Magic!!!

Едно ново приключение...
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Зелената зала

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Randir Ilfirin
Shadow of the Past
Shadow of the Past
Randir Ilfirin


Брой мнения : 316
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
...:: : I'm my own worst enemy
Registration date : 13.03.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСъб Мар 31, 2007 11:27 pm

Зелената зала беше мястото, където всички, искащи да отпочинат, идваха. В нея можеше да се поиграе някоя игра, да се слушат песни или просто да се чете книга. Наричаха я Зелена, заради многото растителност.
Върнете се в началото Go down
https://nymphsplace.niceboard.com
Flora Launtan
Westair
Westair
Flora Launtan


Брой мнения : 47
Age : 33
Местожителство : London
Registration date : 12.04.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeЧет Апр 12, 2007 6:17 pm

Флора влезе в залата и си пусна една класическа песен.
Върнете се в началото Go down
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСря Юли 25, 2007 12:35 am

След като разгледа залата, Балатар седна в единия ъгъл и започна да пее със спокоен и оспокояващ глас една от любимите си песни:
Живяла дева в прежден ден-
зорница в изгрев бял,
в бял плащ със крайчец позлатен,
с обувки от кристал.

Звезда красяла лоб пречист,
в косата й зора
трептяла като в клон златист
сред Севера добра.

И белонога, с кръшен стан,
с развеяна коса,
летяла като лист отвян
с южняка из леса.

Там, дето Нимродел летял
от стръмното безспир,
гласът й сребърен звънял
над грейналия вир.
Но пъття никой днес не знай
къде я е отвел,
в далечния планински карй
изчезна Нимродел.

И зад високи планини
в уречения час
я чакал кораб много дни
сред сивия талаз.

Но бурен вятър се извил
от север с гневен вой
и ладията отклонил
през нощния прибои.

А призори видели как
сред бурните вълни
изчезва надалече бряг
с мъгливи планини.

Амрот се взрял към роден кът
и участта проклел,
че му отрежда дълъг път
далеч от Нимродел.

Той бил на елфи древен крал,
владетел горделив,
когато златен клон цъфтял
във Севера красив.

Изправил се на своя борд
и всеки го видял
как като буревестник горд
в морето полетял.

Развял коси, могъщ и смел,
прибоя оседлал,
и като лебед път поел
сред пяна от кристал.

Ала от запад няма вест.
Под този небосвод
не чуха елфите до днес
за гордия Амрот.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 7:39 pm

Ванеса обичаше да пее и запя заедно с него. Получи се. Когато спряха тя продължи да си тананика и с горд глас одобри:
- Много добре се получи.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 10:37 pm

Балатар се засмя и каза развълнуван:
- Радвам се, че се присъедини към импровизацията ми. Не мислех, че някой се интересува още от поезията на древните елфи.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПон Фев 04, 2008 11:59 pm

Ванеса се усмихна.
-Елфите са ми много интересни. - започна Неси. - Знам доста за тях, макар че не съм свързана по нищо с тях. Не се представих. Аз съм Ванеса, Ванеса Сийд. - Неси подаде ръката си към момчето...
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeВто Фев 05, 2008 7:45 pm

- Балатар Дуалин - представи се той и енергично отвърна на поздрава. - Приятно ми е да се запознаем.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСря Фев 06, 2008 7:51 pm

- И на мен. - усмихна се Ванеса. - Ще ми е интересно да науча малко повече за теб.
Ванеса седна на една пейка и погледна въпросително момчето.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСря Фев 06, 2008 10:07 pm

- Ами...- той не говореше много за себе си, а и хората рядко се интересуваха от това от къде идва и какъв е всъщност. - Това е дълга история. От къде да започна...- попита той сам себе си. - Израстнал съм сред елфите. "Приемните" ми родители ме намерили на границата на гората им, след като прогонили отряд орки. Единственото, което имам от родителите си е един медальон.- и той извади медальона, който висеше на врата му Зелената зала WO-P-075ST_1 - Елфите, които ме отгледаха нямаха други деца, затова баща ми се постара да получа най-доброто обучение, което можеше да ми осигури. Той самият беше офицер от Кралската гвардия на краля Гил-Галад и лично ме учеше да боравя с няколко вида оръжия. Майка ми от своя страна служеше в храма на Богинята на луната, където се научих да лекувам рани и да правя различни противоотрови. Нямах много приятели, защото за разлика от другите елфи на моята възраст, аз се развивах доста по-бързо. Когато станах на 20 години ме приеха в Кралската гвардия, отново с голяма помощ от страна на баща ми. Това доведе до много противоречия сред съветниците на краля, защото бях, и все още съм, единственият "не-елф" на тази длъжност. Много скоро обаче споровете престанаха, защото се наложи да тръгнем на война, където нееднократно се доказах като достоен гвардеец. Кралят явно беше забелязал това, защото след първата година от службата ми вече командвах цял батальон. Няколко месеца по-късно вече бях първи офицер и верен съветник на самия Гил-Галад. Тогава със заповед на самият крал беше разпоредено да бъда посветен в тайните на елфическото дълголетие.
Последвааха дълги години на вярна служба както в мир, така и във война. Докато не се случи така, че бяхме въвлечени в най-жестоката битка в която някога съм участвал, а и на дали ще участвам в някоя по-жестока бикта. Това беше Битката на петте армии. Никога не ще забравя този момент - хора, джуджета и елфи за пръв път обединиха силите си срещу орки и демони. Бяхме обсадени в древната столица на хората - Келдебранд. Три дни удържахме крепостта преди да успеят да разбият портите и да нахлуят в града. Превъзхождаха ни 3:1 и превземаха ниво след ниво, докато не стигнаха пред самия дворец... - Балатар изведнъж се усети и спря. Огледа се, сякаш очакваше Ванеса да си е тръгнала. Но за негова изненада тя все още стоеше срещу него...
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 3:54 pm

Зяпнала.
- Значи всичко това ти се е случило? Леле...а ще може ли да ми кажеш какво е станало след като стигнали двореца? Кой победи? - Ванеса беше доста заинтригувана и чакаше Балатар да продължи...


П.П. Абе ти да не играеш Lineage?


Wicked Angel: Според мен е WarCraft Smile

Измисля си аз разбрах, ама е супер браво!


Последната промяна е направена от на Чет Фев 07, 2008 11:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeЧет Фев 07, 2008 7:46 pm

Балатар въздъхна, отърсвайки се от спомените си.
- Бяхме останали около 500 войни. Барикадирахме портите на двореца с каквото можахме, но бяхме сигурни, че няма да издържим дълго. Няколко орки скочиха през стъкления купол на тавана и ядинияпрониза краля на хората. Всички започнаха да се оглеждат за други врагове, но през следващите няколко минути нощо не се случи.
Изведнъж навън настана истинска какафония. Всички сякаш се превърнахме в слух, само и само да разберем какво се случва. Тогава чухме такъв рев, сякаш самата земя се разтвори. Хората, които бяха най-близо до прозорците се осмелиха да погледнат навън, а като се обърнаха към останалите изглеждаха така, сякаш се бяха зомбирали. Тогава една огромна сянка покри прозореца и разпери огромните си крила. Това беше дракон. И не беше сам. 25 - 30 дракона изпълваха небето и помитаха всеки орк и всеки демон, който виждаха. Отне ни цяла вечност да се опомним, но когато се свестихме, сякаш бяхме се събудили от дълбок сън - пълни с енергия, сила, и най-вече - желание за мъст. Никой не можеше да се спаси в онзи миг. С всеки замах падаше оркска глава. Когато излязохме на двора наоколо беше настъпил истински ад - огъня се извисяваше над покривите, навсякаде се въргаляха овъглени трупове...
Победата ни беше пълна, но на изключително висока цена. Когато се върнахме в двореца, Гил-Галад и царя на джуджетата бяха седнали от двете страни на окървавения трон и тихо разговаряха. По-късно разбрахме, че малко преди да ни обсадят, тримата крале изпратили съобщение до магьосническия съвет с моба за помощ. И те се бяха отзовали.
Изгубих много верни приятели в онези дни. Още се опитвам да забравя мъката, която изпитвах.- докато разказваше това, една сълза се спусна по бузата му, но той не си направи труда да я избърше. - Както и да е. Когато се завърнах у дома помолих да бъда освободен от гвардията и около месец по-късно вече бях напуснал пределите на елфическото кралство. Дълго след това се скитах из пустощта, докато един ден не стигнах до Карас, където научих за академията. И ето ме тук.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 12:07 am

Очите на Ванеса се насълзиха.
- Извинявай, че те накарах да говориш за това. Сигурно ти е много трудно. Все пак благодаря, че ми обърна внимание беше ми наистина интересно.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПет Фев 08, 2008 10:05 am

- Не с епритеснявай. Все някога трябваше да говоря за това. Ами ти? Твоята история каква е?
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeЧет Фев 14, 2008 6:11 pm

- Аз - започна Ванеса. - Не съм преживявала такива неща. Израснала съм в Годрикс Хоул с баща си. Майка ми загина, когато бях на 4. Единствено дете съм. Единственото странно у мен е , че съм върколак и се занимавам с пророчество. Увличам се по карти таро и такива неща. Детството ми беше съвсем обикновено като изключим пълнолунията.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeЧет Фев 14, 2008 11:22 pm

- Имал съм взимане-даване с върколаци на няколко пъти през годините. Бяха добри като хора, но за съжаление единия сега е на дъното на едно езеро далеч на север, а за другия вече не помня.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeПет Фев 15, 2008 6:59 pm

-Аз пия отвара, но не винаги помага. Тате ме е учил да се овладявам, но ми е още трудно.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Balatar
Southwater
Southwater
Balatar


Брой мнения : 26
Age : 36
Местожителство : Карас Галадон
Registration date : 23.07.2007

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 8:14 am

- Не се тревожи. Ако имаш нужда от помощ ме извикай.
Върнете се в началото Go down
Lonely_girl
Westair
Westair
Lonely_girl


Брой мнения : 45
Age : 33
Местожителство : :: In your dreams ::
Registration date : 02.02.2008

Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitimeСъб Фев 16, 2008 5:32 pm

- Благодаря. - благодари Ванеса. - Радвам се, че мога да разчитам на някой.
Върнете се в началото Go down
http://funworld.the-up.com/
Sponsored content





Зелената зала Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зелената зала   Зелената зала Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Зелената зала
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The world of Magic!!! :: Академията Qualme :: Третият етаж-
Идете на: