The world of Magic!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
The world of Magic!!!

Едно ново приключение...
 
ИндексГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Любима книга

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Randir Ilfirin
Shadow of the Past
Shadow of the Past
Randir Ilfirin


Брой мнения : 316
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
...:: : I'm my own worst enemy
Registration date : 13.03.2007

Любима книга Empty
ПисанеЗаглавие: Любима книга   Любима книга Icon_minitimeЧет Апр 05, 2007 7:26 pm

Коя е любимата ви книга? Защо я обичате? : news :
Върнете се в началото Go down
https://nymphsplace.niceboard.com
Feanor
Northfire
Northfire
Feanor


Брой мнения : 27
Age : 33
Местожителство : Форменос
Registration date : 27.04.2007

Любима книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга Icon_minitimeЧет Май 03, 2007 2:32 pm

Моята любима книга е "Силмарилионът"! Обожавам творчеството на Толкин, чела съм всичко (ако не е всичко, значи има книга, за която не знам, без да смятаме Чилдрън ъф Хурин) за Средната земя и Аман, но това определено най-ме грабна! Никъде другаде не съм срещала такива епични описания на битки, такива герои....просто ме разби отвсякъде, когато я прочетох! Пълна с поезия! Любимият ми герой, както се вижда, е Феанор - елфически крал на народа на Нолдорите по времето, преди да изгрее Луната. Самият той сътворява Силмарилите, за които после неговите синове Маедрос, Маглор, Келегорм, Куруфин, Карантир, Амрас и Амрод водят тежки битки срещу мрачния Моргот, комуто Саурон (същият онзи) е само слуга. За съжаление Феанор умира на твърде ранен етап според мен... Crying or Very sad
Интересен факт:
Немската епик/пауър метъл група Блайнд Гардиън издаде през 1998г. албума Nightfall in Middle-Earth, базиран текстово точно на Силмарилиона. Албумът е невероятен; Ханзи, Андре, Маркус и Томен са казали всичко с точните думи, в техен стил, както аз никога не бих могла! Както и никой друг не би могъл, освен може си Съмонинг. cheers cheers cheers
Върнете се в началото Go down
http://imladris.niceboard.com
Randir Ilfirin
Shadow of the Past
Shadow of the Past
Randir Ilfirin


Брой мнения : 316
Age : 32
Местожителство : Stuck in the middle
...:: : I'm my own worst enemy
Registration date : 13.03.2007

Любима книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга Icon_minitimeСъб Май 05, 2007 10:47 am

Дааа, наистина... Да живей Толкин!!! biggrin Иначе сега като се замислих, аз май нямам любима книга... Освен може би Властелинът... Искам да кажа, че половината от книгите, дето съм чела, са ми харесали и някои си ги препрочитам с удоволствие - Хари Потър, Землемория, Шипковият крал, Името на розата, Денят на чакала, доста от нещата на Иван Вазов...
Върнете се в началото Go down
https://nymphsplace.niceboard.com
Sponsored content





Любима книга Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любима книга   Любима книга Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любима книга
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The world of Magic!!! :: Разни :: Дискусии-
Идете на: